Powiększanie biustu – jakie badania?

Powiększanie biustu – jakie badania? Każdego roku setki tysięcy kobiet na świecie decyduje, że powiększanie biustu, ponieważ jest on dokładnie tym, czego im brakuje do nieskazitelnego wyglądu. Jest to zrozumiałe, ponieważ kształt i rozmiar piersi przez wieki były jednym z głównych punktów, na których skupiono uwagę w określaniu kobiecego piękna fizycznego.

Kto najchętniej zdecyduje się na operację powiększenia biustu?

Pierwszą i najliczniejszą grupę stanowią kobiety dorosłe, praktycznie bez piersi (której klatka piersiowa jest podobna do męskiej). Piękny symbol kobiecości mogą nabyć tylko poprzez zabieg chirurgii plastycznej. Druga grupa to młode mamy po porodzie, których piersi straciły kształt i pojawiły się na nich rozstępy. Po porodzie i karmieniu piersią organizm może odzyskać formę poprzez zdrowy tryb życia (dieta i ćwiczenia), a piersi potrzebują pomocy chirurga plastycznego.

Przygotowanie do zabiegu – powiększanie biustu jakie badania?

Powiększanie biustu wymaga pewnego przygotowania. Zasadniczo jest to wizyta u wielu lekarzy i dostarczenie badań niezbędnych do operacji i bezpiecznego zastosowania znieczulenia. Na początkowym etapie odbywa się konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której rozważane są główne kwestie operacji, wybór implantu, sposób i miejsce jego instalacji. Ponadto pacjentka musi przejść niezbędne badania, których wyniki będą podstawą zakwalifikowania do zabiegu. Również stosowanie niektórych leków, napojów alkoholowych, palenia tytoniu, jedzenie tłustych i pikantnych potraw przed zabiegiem powiększania piersi może wpłynąć na przebieg operacji i okres gojenia. Najlepiej na tydzień lub dwa zrezygnować ze złych nawyków. Lista niezbędnych badań w celu powiększenia biustu jest standardowa, ale w pewnych sytuacjach lekarz może zalecić dodatkowe badania lub konsultacje ze specjalistami.

Badania laboratoryjne krwi:

  • Morfologia z rozmazem i OB.
  • Biochemia.
  • Indeks cukrowy.
  • Układ krzepnięcia krwi.
  • Jonogram – sód, potas, chlorki.
  • Grupa krwi i czynnik Rh.
  • Kreatynina.
  • HIV.   
  • Anty HBs, anty- HCV.

Ponadto:

  • Badanie ogólne moczu.
  • EKG z opisem.
  • RTG klatki piersiowej.
  • USG piersi z opisem (potrzebne przy powiększaniu oraz redukcji biustu). Badanie ultrasonograficzne tkanki piersi, wykonane w 6-12 dniu cyklu. W przypadku wykrycia patologii wymagana jest wizyta u ginekologa i zalecenia dotyczące leczenia.
  • Badanie mammograficzne.

Badania takie jak USG piersi i mammografia pozwalają na szybkie zdiagnozowanie ewentualnych zmian w piersiach jeszcze przed operacją. Umożliwia to sprawdzenie czy są to zmiany łagodne, aby następnie wykonać powiększanie biustu pacjentce. Zaświadczenie od internisty stanowi faktyczne pozwolenie na wykonanie powiększenia biustu i wskazuje, że nie ma do tego bezwzględnych przeciwwskazań. Wydawane jest na piśmie po zebraniu danych diagnostycznych i na ich podstawie pozostaje aktualne przez miesiąc. Przed operacją plastyczną powiększania biustu należy unikać leków które upośledzają układ krwionośny.

Zabieg powiększenia biustu – droga do atrakcyjnej sylwetki

Implanty można wprowadzić pod tkankę piersiową lub pod mięsień piersiowy. Wprowadzenie implantu pod mięsień jest zalecane w przypadkach, gdy pacjentka posiada gruczoł z niewielką ilością tkanki i bardzo cienką warstwą tkanki podskórnej. W ten sposób krawędź implantu jest mniej widoczna lub wyczuwalna w dotyku, podczas gdy wprowadzenie implantu pod mięsień wskazuje na grubszą powłokę nad implantem.

W tym przypadku istnieje również mniejsze prawdopodobieństwo powstania twardej kapsułki wokół implantu (włóknista torebka). Negatywne aspekty wprowadzenia implantu pod mięśnie to: występowanie bardziej bolesnych odczuć przez kilka dni po operacji, ograniczenie aktywności fizycznej i sportowej, ponieważ mięśnie piersiowe mogą stale poruszać implantem (w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu), a potem tylko sporadycznie.

Kiedy implanty nad mięśniem?

Jeśli gruczoł ma dostateczną objętość i tkankę podskórną, aby naturalnie pokryć implant, zwłaszcza w przypadku obwisłych piersi.

  • Wady: większe prawdopodobieństwo uformowania twardej kapsułki, a jeśli pacjentka następnie schudnie, krawędź implantu może stać się widoczna.
  • Zalety: Mniej bolesny okres pooperacyjny i możliwość nieprzerywania aktywności fizycznej.

Jakie implanty są dostępne i czym są wypełnione?

Istnieją dwa rodzaje implantów. Oba są wykonane z silikonowych torebek, w których silikon styka się z tkankami ciała. W przypadku implantów stałych wielkość implantu ustalana jest fabrycznie i jest już wypełniona żelem silikonowym lub izotoniczną solą fizjologiczną. Inny rodzaj implantów można wypełnić podczas zabiegu chirurgicznego po umieszczeniu ich w ciele. Zazwyczaj są one wypełnione solą fizjologiczną, czyli sterylną wodą zawierającą 0,9% rozpuszczonej soli, która w przypadku pęknięcia implantu jest łatwo przyjmowana przez organizm.

Implanty mają gładką lub szorstką powierzchnię. Implanty o bardziej szorstkich powierzchniach są łatwiej akceptowane przez organizm, a szanse na twardą kapsułkę wokół implantu  są znacznie mniejsze. Zaletą implantu wypełnionego silikonem jest to, że bardziej przypomina tkankę piersi, a tym samym jest bardziej naturalny w dotyku i bardziej naturalny dla kobiet.

Zaletą implantu wypełnionego solą fizjologiczną jest to, że nie stanowi zagrożenia dla organizmu w przypadku wycieku płynu. Wadą jest to, że woda mniej przypomina tkankę piersi, pacjentka silniej odczuwa implant i jest bardziej wyczuwalny w dotyku. Dostępne są implanty piersi okrągłe i anatomiczne. Podczas tego rodzaju chirurgii plastycznej podawane jest znieczulenie ogólne.

Ponadto powiększenie biustu może zostać wykonane dzięki wykorzystaniu autogennej tkanki tłuszczowej lub specjalnego żelu hialuronowego. Operacja plastyczna wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na przeszczepieniu do piersi tkanki tłuszczowej (wstrzyknięcie), pobranej np. podczas zabiegu liposukcji. Żel hialuronowy umożliwia bezpiecznie zwiększać objętość biustu a także wymodelować ich kształt.